Może w telewizji niezbyt chętnie słuchamy opowieści o mordercach, którzy dokonują strasznych czynów. Badania jednak dowodzą, że wiele osób bardzo chętnie sięga po książki, gdzie z najdrobniejszymi szczegółami opisane są losy morderców i ich ofiar. Takie powieści zapewniają czytelnikom ogromną dawkę emocji i adrenaliny. Na szczęście w księgarniach nie brakuje takich propozycji i każda chętna osoba zawsze ma coś do wyboru. Doskonałą książką do czytania jest “Piętno“, którą stworzył Przemysław Piotrowski (https://www.taniaksiazka.pl/pietno-przemyslaw-piotrowski-p-1351286.html).

Tajemnicza przeszłość

Przemysław Piotrowski nie jest już debiutującym autorem. Czytelnicy doskonale znają jego thrillery psychologiczne, jak chociażby “Kod Himmlera”. Autor przyzwyczaił swoich czytelników do tego, że zaprasza ich do niesamowitego świata, gdzie można spodziewać się naprawdę bardzo dużo wspaniałych emocji. Takich, które sprawią, że skóra na karku będzie cierpła. Przemysław Piotrowski jest byłym dziennikarzem sportowym i śledczym w “Gazecie Lubuskiej”. Na swoim koncie ma on już cykl “Radykalni”. Tym razem autor zaprasza czytelników do świata Igora Brudnego. “Piętno” to pierwszy tom jego losów, które sprawią, że niektórym na pewno będzie ciężko się oderwać od tej książki. Główny bohater – Brudny – to warszawski policjant, który cieszy się szacunkiem swoich szefów. Jest bardzo tajemniczy i raczej nie mówi o swojej przeszłości. Wszyscy już wiedzą, że nie ma sensu pytać go o coś, co było. Igor żyje tym, co jest teraz. Czas jednak pokaże, że będzie musiał przypomnieć sobie swoją przeszłość.

Brutalny morderca

Pewnego dnia, w Zielonej Górze dochodzi do brutalnego morderstwa. Kamery miejskiego monitoringu uchwyciły, że tego czynu dokonał ktoś łudząco podobny do Igora Brudnego. Czy to policjant dokonał tej makabrycznej zbrodni? Nie, jednak musi on udać się do miasta, gdzie się wychowywał, aby dowieść swojej niewinności. Prowadzenie nad śledztwem przejmuje Romuald Czarnecki – bardzo dokładny policjant, który zaprasza Igora do współpracy. Ten się godzi, jednak nadal nie ma ochoty zbytnio opowiadać innym o sobie. Dlatego też prowadzi działania na własną rękę, aby doprowadzić do złapania brutalnego mordercy, który nie ma dla swoich ofiar żadnej litości. Ślady na miejscu zbrodni przerażają nawet najbardziej wytrwałych śledczych. Co też się stało w przeszłości? Czy Igor będzie w stanie udowodnić swoją niewinność? W szczególności, że przy jednej ofierze znaleziony zostaje materiał genetyczny Igora? Kim jest tajemniczy morderca? Finał tej książki jest zaskakujący.

Książka zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com